Sup Stand Up Paddle Board

İnternette farklı şişirilebilir sörf malzemeleri bulabilirsiniz. Ama uzun yıllar boyunca kullanmak için en kaliteli seçimi yapmak gerekir.

Sup Stand Up Paddle Board Nedir? Nasıl kullanılır?

Son yıllarda çok popüler hale gelen paddle boardları inceliyoruz. Ürün pek çok sitede satın alabileceğiniz çeşitleri ile mevcut. Ancak sizin için en uygunu hangisi, en avantajlı hangisi bakıp karar verin.

Spor malzemeleri satan internet adresleri ve mağazalarda da bulabilirsiniz. Aynı zamanda ikinci el ya da sıfırı için çeşitli internet satış kanalları mevcut.

Sıfır ya da ikinci el olarak bulabileceğiniz stand up paddle board zaman zaman kampanyalı rakamlar ile sıfır ürünlerde online mağazamızda satışa sunuluyor. Peşin fiyatına isterseniz kredi kartına taksit olanağı ile de satın alabilirsiniz.

İnternet satışları arasında farklı aralıklarda sup board fiyat seçeneklerine rastlayabiliriz. Tabi ki ana parçanın yanı sıra almak istediğimiz aksesuarlar fiyatı yükseltebilir.

Stand Up Paddle Board Nedir?

En kısa tanımı ile stand up paddle şişirilebilir bir sörf tahtasıdır diyebiliriz. Normalde sörf tahtaları sert bir zemin üzerinde sürekli sabit duran düz zeminli haldedir. Ancak yeni bir buluş olan şişirilebilir sörf tahtaları artık daha popüler.

Hem çok yer kaplamıyorlar hem de daha renkliler. Aynı zamanda istediğiniz yere de taşıyabilirsiniz. Kullanmadığınız aylarda yer sorunu yaşamazsınız.

İnternette farklı şişirilebilir sörf malzemeleri bulabilirsiniz. Ama uzun yıllar boyunca kullanmak için en kaliteli seçimi yapmak gerekir. Ürün ile ilgili olarak tüm bilgilere erişmek için https://www.havuzdukkani.com/sup-stand-up-paddle-board adresini ziyaret edebilirsiniz.

Burada aynı zamanda ürün ve hizmetler için online alışveriş olanağı da var.

Sörf en bilinen su sporlarından biridir. Temel amaç sörf tahtası üzerinde dengede durabilmektir. Sonrasında da dalgalarla senkronize şekilde ileri geri hareket etmek gerektirir.

Çok eğlenceli bir spordur. Yaş aralığı yoktur. Ama ilk başlangıçta yaşınıza uygun bir eğitim almalısınız.

Tabi bir de fit vücuda sahip olmak çok avantaj sağlar. Çünkü ağır vücudu suda dengelemek daha zordur.

Bildiğimiz kürek sörfü için kullanılır ve çok da eğlenceli bir aktivitedir. Genellikle genç ve orta yaşlı spor heveslilerinin tercihidir. Vücudun her yerini hareket ettirmesi sebebiyle güzel kilo vermenizi sağlar. Vücudun çok güzel şekil almasını sağlar.

Şişme Stand Up Paddle Ürünleri

Bu ürün için temelde iki şey şarttır. Birincisi şişirilerek kullanılan sörf tahtası. İkincisi ise; bu tahtaları şişirmek için kullanacağınız pompa. Mutlaka elinizde bulundurmanız gerekiyor.

Pompa satın almadan şişirmeyi düşünebilirsiniz. Ama bu hem zaman kaybı olur hem de eziyetli olur.

Şişme sörf tahtası almak için hangi yaş ve kilo aralığında olduğunuz da önemlidir. Çünkü sörfü uzun yıllardır yapmak ile yeni başlamak çok ciddi fark yaratır. Başlangıç seviyesine sahipseniz ve elli-altmış kilo altı iseniz ona göre seçim yapmalısınız. İnternet satışlarında genellikle 50 kilodan 80 kiloya kadar sup board bulabilirsiniz.

Aynı zamanda ürünü nasıl bir su alanında kullanacaksınız? Havuz ya da deniz? Tuz oranı daha düşük suda farklı bir ürün kullanmanız gerekebilir.

Tuzlu sularda dalga etkisi daha yüksektir. Acemi sporcular için tuz oranı yüksek oldukça su üzerinde durmak daha kolaydır.

Ama özellikle Karadeniz gibi düşük tuz oranlı sularda işiniz zorlaşabilir. Burada dengeli sörf için ilk olarak başlangıç seviyesi ile başlamanız gerekiyor.

Eğlenceyi Su Sporları İle Tadın

Su ile uğraşmak, suda vakit geçirmek zaten çok eğlencelidir. Hem çocuklar hem de yetişkinler için. Bu eğlenceyi aynı zamanda verimli bir spora dönüştürmek de mümkün.

Sörf de ilk akla gelenlerden. Üstelik ülkemiz sörf yapmak için çok uygun koşullara da sahip.

Bu spor ilk olarak Hawai sahillerinden çıkmış olabilir. Ama ülkemizde de çok müsait sörf denizleri bulunuyor. İstediğiniz her yerde rahatlıkla sörf yapabilmek ve taşımak için bir ürün seçmelisiniz. Gittiğiniz yerlerde sörf tahtası kiralamak ya da yenisini satın almak gerekmiyor.

Bavulunuza sığdırıp, gittiğiniz yerde şişirebilirsiniz. Sonra yine katlayarak evinize geri getirebilirsiniz. Hatta bir kişiden daha kalabalık iseniz bu tarz ürünler sizin için çok daha doğru tercih.

Her birinize ayrı ayrı satın alabilirsiniz. Sonra da grup olarak deniz dalgalarında eğlencenin tadını çıkarırsınız.

Stand Up Paddle İndirimleri

İstediğiniz paddle sörf ürünü için hemen satın alabilirsiniz. Ancak zaman zaman indirimli rakamlarla sunulan fırsatları da değerlendirebilirsiniz. Kış aylarında satın almak daha uygun bir fikir olabilir. Yaz aylarına da eğlence içerikli bir yatırım yapmış olursunuz.

Şişme sörf tahtanıza ek olarak şişirme pompası ve kürek de satın almak gerekli olabilir.

Eğer gençler için tercih edeceksiniz mutlaka kilo aralıklarına bakarak kontrol edin. Başlangıç ve ileri seviye şişme stand up paddle ürünleri oldukça çeşitli sayıda bulunuyor. Başlangıç seviyesini kullanmak acemiler için önemlidir. Ancak sürekli kullanımda da aynı sup paddle board le devam edebilirsiniz.

Stand Up Paddle Board Aloha

Bu ürün çok eğlenceli aloha desenlerini içermektedir. Bağlama kayışı, taşıma çantası, el pompası, tamir kiti ve kürekleri ile set olarak satılmaktadır. Bu ürün koyu renk baskıda aloha desenlerini içermektedir. 150 kilogram ağırlığına kadar yetişkinler için uygundur.

California Desenli Paddle Stand Up Board

Bu ürün de en çok ilgi gören paddle board ürünlerden bir tanesidir. Üzerinde renkli baskı California desenleri bulunuyor.

Pembe ve mavi renkli tasarıma sahiptir. 330x75x15 cm ölçülerindedir. Yani yetişkinler için uygun bir üründür.

Sup Kullanım Alanları

Su sporları dahilinde kullanacağınız sup alternatifleri çok fazla. Yoga sup, sert sup, şişme sup, race sup gibi alternatifler bulunur. Yoga yapanlar için çok elverişli bir yüzeye sahiptir. Son yıllarda su üzerinde rahatlatıcı yoga çok yaygınlaşmaya başladı.

Siz de hem spor yapmak için hem de vücut sağlığınız için tercih edebilirsiniz. Vücuda şekil aldıran ve sıkılaştıran bir spora hizmet eder. Profesyonel bir yüzücü kadar sıkı vücuda sahip olursunuz.

Online Şişme Paddle Satın Alma

Şişme Paddle Stand ürünlerini ister mağazalardan isterseniz de online olarak satın alabilirsiniz. İnternetten satın aldığınızda yasal süresi içinde kargoya verilerek adresinize teslim edilir. İki kere satın alma işlemi yapmamak için şişirme pompasıyla diğer aksesuarlarını aynı anda satın alabilirsiniz.

Online alabileceğiniz çok çeşitli Paddle ürünleri bulunuyor. Üzerindeki desenler gibi farklı özellikleri de var. Genellikle full paket satın aldığınızda daha karlı olabilir. Çünkü size uzun zamanda gerekecek aksesuarları da tek seferde halletmiş olursunuz.

En çok rağbet görenlerden biri de inflatable stand up paddle board decathlon ürünüdür. Kredi kartına taksit olanağı ile de satın alabilirsiniz. Hatta indirimli satın almak için şu aralar daha uygun tarihler.

En Sevilen Paddle Şişme Ürünleri

Bugüne kadar internette en çok sevilen Paddle şişme ürünlerine de baktık. Tabi ki ilk olarak deniz rengini çağrıştıran renkler en çok sevilenler arasında yer alıyor. Beyaz, mavi ve pembe desenliler en çok satanlar. Siz de kendi zevkinize uygun bir Paddle şişme ürünü kolayca seçebilirsiniz.

Sahil desenli, çiçek desenli gibi seçenekler de çok fazla. Hepsi renkli ve yaz mevsimini çağrıştırıyor. Aynı zamanda indirime girme durumunda hepsi de dahil oluyor. Yani deseninden dolayı daha pahalı almanız söz konusu değil.

Sup Stand Up Paddle Board Nasıl Kullanılır?

Sup Stand Up Paddle kullanımı için mutlaka eğitim almanızı tavsiye ederiz. Eğer daha öncesinde su kayağı ya da sörfü yaptıysanız durum değişebilir.

Öncelikle sörf eğitiminin temelinde vücudunuzu doğru kullanmak çok önemlidir. Denge esasına göre su üzerinde vücudunuzu tutabilmelisiniz. Mutlaka yüzme bilmelisiniz. Çünkü eğlenceyi artırmak istediğinizde daha yüksek dalgalı yerleri isteyeceksiniz.

Şişirilebilir tahtanızı hazırladıktan sonra suyun üzerinde önce kısa ve yavaş bir devinimle hareket edin. Sonra durduğunuzu gördükçe kısmi hareket etmeye başlayın. Bu hareketler bir ileri bir geri şeklinde olsun.

Ayaklarınızla omuzlarınızı entegre olarak hareket ettirin. Dalgalar ile vücudunuz tahta üzerinde yavaş yavaş dans eder gibi devinimde olmalı.

Paddle Board Fiyatları

İnternette karşınıza birçok farklı şişirme board çıkacaktır. Fiyatlandırmada ise farklı etkenler söz konusudur.

Bazılarında sadece ürünün bir tek kendisini satın alıyorsunuz. Bazılarında ise tamamen set olarak sunuluyor. En çok satılan aqua marina vapor isup stand up paddle board seti küreği ve pompası içinde olduğu için çok avantajlıdır.

Setler ikili ya da çoklu alternatiflerle mevcutlar. İkili setlerde sadece kayak ve şişirme pompası var. Ancak çoklu setler daha önce de belirttiğimiz gibi çok avantajlı.

Çünkü içinde size gerekecek her malzeme yer alır. Fiyat aralığı oldukça geniş bir aralıktadır.

Başlangıç Seviyesi Paddle

Bu spora ilk başlayacak herkes için uygundur. Ortalama kırk kilodan 80 kiloya kadar herkes kullanabilir. Eğer daha fazla kiloya sahipseniz yine başlangıç seviyesinde kendinize uygunlardan bir tane seçebilirsiniz.

Oldukça ideal bir denge kurmanızı ve üzerinde rahatça hareket etmenizi sağlar. Genellikle daha küçük ve zayıf dalgaların olduğu yerlerde kullanılmalıdır. Bu spora başlayanların ilk kullanacağı türdür.

Daha sonra yüksek seviyeye geçtiğinizde isterseniz kendi Paddle ürününüzü ikinci el olarak satabilirsiniz. Başlangıç seviyesi için aqua marina drift isup fishing stand up paddle board uygun bir üründür. 80 ya da 90 kiloya kadar her yetişkin rahatlıkla kullanabilir.

Ücretsiz Kargo Fırsatlarını Kaçırmayın

İnternetten sorunsuz satın almak için şu anda doğru yerdesiniz. Buradan sonra aynı zamanda ücretsiz kargo fırsatını da yakalayacaksınız. Üstelik belirttiğiniz adrese birebir teslim edilerek. Paket olarak kesinlikle beklediğiniz kadar büyük ve ağır olmayacaktır.

Ürünü dilerseniz faturası ile birlikte yasal süresi içinde değiştirebilir ya da tamamen iade edebilirsiniz. Yani internetten satın aldığınız her ürün gibi yasal şartlara tabidir. Tabi ki sıkıntı yaşamamak için mutlaka bilinir ve güvenilir adresleri terci etmelisiniz.

Paddle Board Kiralama

Paddle boardları kiralama şansınız da olabilir. Bunu için aktif birkaç yer ile görüşebilirsiniz. Ancak bu eğlenceyi tadınca zaten çok seveceksiniz.

Onun için de sürekli kullanmak isteyeceksiniz. Tatilde, denizde belki de kendi havuzunuzda. İsterseniz havuzunuzda bir su üstü şezlong keyfi de yapabilirsiniz.

Kiralamak için de kaç gün ihtiyacınızın olacağını belirlemelisiniz. Tüm şişme kürek sörfü ve benzeri malzemelerini mutlaka önce internetten inceleyin.

Stand Up Paddle Board Kullanmak Güvenli mi?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk etapta ufak bir eğitim almanız gerekir. Ama daha önceden su sporlarına alışıksanız şart değil. Zaten ürünü birkaç kez denedikten sonra kendiniz daha iyi anlarsınız. Kollarınız ve bacaklarınızı aynı anda çalıştırmanız gerektiği için dengede kalmanız yeterlidir.

Board ile sörf yapmak için yüksek güvenlik tedbirlerine ihtiyacınız yok. Yüzme bildiğiniz takdirde zaten düşseniz bile suda olacaksınız. Aslında burada defalarca düşmek ve yeniden denemek bile çok eğlenceli olabilir. Kişisel yapılan bir spor olduğunu ve tahtanın üzerinde sadece bir kişi olmanız gerektiğini sakın unutmayın.