Sup Yoga

Yoga ve denizi buluşturan sup yoga deniz ile arası iyi olanlar için tercih edilebilir bir egzersiz türüdür.

Sup Yoga Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yoga ve denizi buluşturan sup yoga deniz ile arası iyi olanlar için tercih edilebilir bir egzersiz türüdür. Bu spor dışarıdan bakıldığı gibi çok keyifli ve huzurlu bir aktivitedir. Yoga için uygun bir yüzme havuzu yada durgun bir deniz uygun olacaktır. Bu sporu yaparken hem meditasyon, hem spor yaparsınız.

Aynı zamanda iyi bir şekilde de kaliteli zaman geçirmeniz mümkündür. “Stand Up Paddle” kürek üstünde demektir. Sup yoga da denizde kürek üzerinde yapılan bir yoga hareketidir. Bu yoga türü toplamda 5 – 10 dakika sürmektedir.

Sup Yoganın Faydaları Nelerdir?

Sup yoganın çok fazla faydası bulunur. Kişi bu yoga türünde kürek üstünde kalmaya çalıştığı için dengesini büyük ölçüde geliştirecektir.

Sup yoga sayesinde günlük iş stresinizi de kontrol altına almayı öğrenirsiniz. Normal sup dan farklı olarak daha sakin ve rahatlatmaya yönelik bir aktivitedir. Yogayı sup ile birleştirerek farklı bir deneyim ile size keyifli anlar yaşatır.

Sup yoga sayesinde bedeninizi tanır daha önce hiç farkında olmadığınız kaslarınızı keşfedersiniz.

Sup Yoga İçin Gerekenler Nelerdir?

Bu spor için bazı ekipmanlar edinmek gerekir. Bunun yanında bu spora başlamak istiyorsanız bir uzmanın yardımı ile başlamanız önerilir. Uzman ile başlamanızın sebebi bu sporu yaptığınız zaman herhangi bir zarar yaşamamanız içindir. Bu yogayı etkili bir şekilde yapabilmek için esnek ve dayanıklı kıyafetleri tercih ederseniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Ne kadar esnek ve dayanıklı bir kıyafete sahip olursanız bu sporu o kadar fazla rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Kıyafetler kadınlar ve erkekler için farklı farklı olur. Kadınlar bu spor için mayo, rashuguard gibi kıyafetlere ihtiyaç duyarken erkekler board şortları ve erkek yoga kıyafetlerine ihtiyaç duyarlar. Sup yoga için gereken genel malzemeler ise kürek ve yüzücü mayosudur.

Sup yoga ekipmanlarını mctpool.com sitesinin dijital mağaza bölümünden en uygun fiyatlarla ve oldukça hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz. Bu sporu yapmak için denizin durgun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Dalgalı bir denizde sup yoga yapmak oldukça tehlikelidir.

Karada ve Suda Sup Yoga Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Kara ve su arasında bazı farklar söz konusudur. Karada yapılan yoga sup board alışık olmadığınız bir şekilde yapılmaktadır.

Bu sporu suda yaptığınız zaman rüzgar ile mücadele edersiniz. Karada bu durum farklıdır. Suda yapılan sup yoga karadan daha zordur.

Suyun üzerinde yapılan bu spor hareketler arasında geçişte büyük bir konsantrasyon gerektirir. Ancak karada hareketler arası geçişte herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Su üzerinde yapılan sup yoga da sup aqua marina en popüler markalardan biridir. Bu aktiviteyi yapabilmek için ihtiyaç olan tüm ekipmanları aqua marina sup markası ile bizden temin edebilirsiniz.

Ayrıca bu makalede sup yoganın faydaları ve nasıl yapıldığı hakkında bilgilere ve bu sporu yapmak için ihtiyaç duyulan malzemeleri nereden hızlı bir şekilde temin edebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Sup yogaya bir an önce başlayın ve farklı deneyimler elde edin.