Solar Duşlar

Solar Duş; güneş duşunun basit bir mekanizması olarak, güneş ışığını haznesindeki suyu ısıtmaya dönüştürmektedir.

Solar Duşlar Çeşitleri ve Fiyatları

Solar duşlar, genel olarak havuz başlarında sadece soğuk su tesisatı bağlanarak sıcak su elde edilen duşlardır. Duşunuz için suyu tutan yalıtımlı bir malzemeden meydana gelmektedir. Güneş den gelen ısıyı verimli bir şekilde emme kapasitesi ile kolaylıkla sıcak su üretirler. Suyu boşaltmak için tabana bağlı olan bir lastik hortum ile birlikte gelmektedir.

Ayrıca; duş başlığı, su akışını kontrol etmek için ayarlanabilir özellikte olduğu için banyo işlemini kolaylaştırmaktadır. Bu açıdan bakıldığı zaman da geleneksel duşların aksine, solar duş suyunu ısıtmak için güneş enerjisinden faydalanır. Bu şekilde de elektrik tasarrufu sağlanır ve zararlı gaz emisyonları da önlenmiş olur.

Solar Duş Çalışma Sistemleri

Solar Duş; güneş duşunun basit bir mekanizması olarak, güneş ışığını haznesindeki suyu ısıtmaya dönüştürmektedir. Duş haznesinin içinde yer alan yalıtımlı rezervuar da suyu çok daha uzun bir süre sıcak tutmaktadır.

Solar Duş Özellikleri

Solar duş kapasitesi 19lt, 20lt, 25lt ve 36 lt ile farklı seçeneklerde temin edebilirsiniz. Burada duşun kullanım yoğunluğu bulunduğu iklim şartlarına göre seçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Genel olarak en çok kullanılan havuz başı duş sistemleri çok avantajlı kolaylıklar sunmaktadır. Solar duşu, evinizin içindeki duş sistemi ile aynı şekilde çalışır. Solar duşu güneş ışınlarının daha iyi geldiği ve uzun süre güneş ile temasını uzatacak bir alana konumlandırılmalıdır.

Bu nedenle, havuz duşu kurmayı seçtiğiniz alanda tadını çıkarabileceğiniz solar duşunuzda, kullanacağınız suyu ısıtan güneş enerjisi olmaktadır. Genelde sağlam yapıları ve kolay montaj özellikleri ile çok dekoratif özelliklere de sahip olan havuz duş sistemleri, bahçesinde havuzu olan herkes için vazgeçilmez bir ürün olmaktadır.

Havuz Başı Duşunun Avantajları

Havuzunuzun yer aldığı bahçede ayağınızı basmış olabileceğiniz güneş kremi, çamur veya kir izlerini temizleyebileceğiniz bu duşlar çok avantajlı ve hijyenik olmaktadır. Bu şekilde kendinizi halka açık bir yüzme havuzundaymışsınız gibi hissedeceksiniz. Fakat havuzlu özel bahçenizde, meraklı gözlerden uzakta ve yazın gece çöktüğünde bile gerekli olan sıcak suyun keyfini çıkarabilirsiniz.

Aynı zamanda istediğiniz her an kullanabileceğiniz solar duş sistemleri hem konforlu hem de keyifli vakit geçirmenizi sağlamaktadır. Genel olarak birçok farklı havuz başı duş modelleri bulunmaktadır. Hem kullanım hem de özellik bakımından her birinin kendine has avantajları bulunmaktadır. Çevre dostu olan bu sistemler su ve güneşi hem verimli kullanır hem de satış fiyatı olarak sizi mutlu eder.

Havuz Başı Duş Modelleri

Genel olarak bakıldığı zaman solar havuz başı duşları için çok farklı formatlar bulunmaktadır. Alüminyumdan yapılmış olan havuz duşları UV ışınlarına dayanıklı olduklarını göstermektedir. Bu durumda oldukça önemli bir durumdur.

Çünkü güneş ışınlarına çok fazla maruz kalacakları için bu durum önemlidir. Bu duşlar genellikle 36 litreye kadar geniş bir kapasiteye sahip olmaktadır. Ayrıca alüminyumdan yapıldıklarından ötürü daha düşük bir fiyata da sahip olacaklardır.

Paslanmaz çelikten yapılmış olan havuz duşları da çok fazla tercih edilen modelleri arasında yer almaktadır. Genel olarak, paslanmaz çelikten imal edilmişlerdir. Paslanmaz çelik, duş sisteminde maksimum hijyen sağlarken temizlemeyi çok kolaylaştırdığı için bu duşlar çok kullanışlı olmaktadır. Bunun yanında büyük bir dayanıklılığa ve ısıya karşı yüksek bir dirence sahiptirler.

Genelde duş modelleri farklı malzemelerden yapılabilirler veya PVC’den de yapılabilirler. Kullanım ömrü de yaklaşık 50 yıl olan dayanıklı bir malzemelerden üretilmektedir. Dolayısıyla bu ürünler son derece kaliteli bir yatırım olacaktır.

Havuz Başı Duşların Kullanışlı Modelleri

Duvara monte edilmiş bir dış mekan duşu çok kullanışlı ve şık durmaktadır. Aynı zamanda pek çok farklı malzeme çeşidi ile üretilen havuz duş modelleri çok amaçlı özelliklere sahip olmaktadır.

Genelde hem sağlıklı hem de korunaklı özelliği ile çok fazla avantajları bulunan solar havuz duşu yüzme havuzlu bahçenizde çok harika bir görünüme sahip olmaktadır.

Ahşap, kullanıldığı her alanda konfor ve rahatlık getiren çok zarif bir malzemedir. Üstelik duşu havuzunuzun dekorasyonu ile eşleştirmektedir. Ahşabı taklit ettiği için su ile temasında da zarar görmez. Havuz duşu kullanımı için evinizin yönüne bağlı olarak, bir yer ya da başka bir alan seçmeniz gerekecek.

Havuzdan çıkıp sıcak bir duş almanızı kolaylaştırmak için havuza yakın olması önerilir. Bu anlamda havuz kenarı duş sistemleri çok kullanışlı ve modern olmaktadır. Genelde havuz duşu yüksek bir sıcaklığa ulaştıktan sonra suyu kullandıkça soğuk su içeri girecek ve ısınacaktır. Bu durumda çok lüks ve konforlu bir durum yaratmaktadır.

Tüm özellikleri ile havuz kenarı duşları mükemmel bir uyum sağlayacak, çevreyle bütünleşecek ve duş almanız için size çok konforlu bir alan yaratacaktır. Bu şekilde havuz alanı SPA benzeri bir alan haline gelecektir. Hak ettiğiniz lüks ortamı bu şekilde yakalamış olacaksınız.

Havuz Duşu Tasarımı Özellikleri

Solar dış mekan havuz duş modelleri kendinizin de değişiklik yapabileceği kreasyonlardandır. Bu konuda çok fazla tasarım ve dekorasyon deneyime sahip olan kişiler lüks özellikler de ekleyerek, harika bir uyum yakalayabilir. Solar duşlar bir çerçeveye sahip olabilir ya da çerçevesiz de olabilir, bu da kendi muhafazanızı oluşturmanıza olanak tanımaktadır.

Genelde bir su depolama tankının boyutu, kaç adet duşun mevcut olduğunu belirlemektedir. Su depolamak, kamp gezilerinde yanınıza aldığınız gibi yeniden kullanılabilir bir plastik torba kadar basit bir kullanım sağlar. Daha sabit kreasyonlar da plastik bir tank şeklinde kullanır.

Ne kadar su tutacağı da su sıcakken kaç duş alabileceğinize bağlı olarak değişmektedir. Bu şekilde çok farklı havuz duş çeşitleri, bir dış mekan güneş duşu yerleştirmenin temelleri için ihtiyacınız olan her şeyi içermektedir.

Havuz Duş Sistemleri Özellikleri

Genelde hem kullanım hem de özellik bakımından havuz duş sistemleri çok konforlu ve başarılı hizmetler sunmaktadır. Hem duş rahatlığı hem de günlük temizlikte çok amaçlı kullanılacak olan bu sistemler oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca, taşınabilir modellerin de olduğu duş sistemlerinde kamp gezilerinde de kullanım sağlayabileceğiniz çok farklı ve kullanışlı modeller yer almaktadır.

Bu bakımdan solar duş kullanımında kişi hem havuz kenarında hem de dış mekanda çok büyük fayda sağlamaktadır. Kullanım özellikleri de oldukça kolay ve pratik olmaktadır.

Dış mekanda rahat bir şekilde duş almak ya da kıyafetlerinizi yıkamak için çok kullanışlı modeller olmaktadır. Ayrıca; basınçlı su ile kişi kendini ev rahatlığında hissedecektir. Bu bakımdan bu sistemler her konuda çok konforlu ve pratik olmaktadır.

Havuz Duş Sistemleri Fiyatlandırmaları

Genel tabloya baktığımız zaman havuz duş sistemleri fiyatları çok değişken özellikler sergilemektedir. Bu konuda havuz duşu malzemesi, depoladığı su miktarı, boyutu ya da tasarımı her şekilde fiyatı etkilemektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman dış mekan duşları ya da havuz kenarı duşları fiyat olarak farklılık göstermektedir.

Genelde kullanım ihtiyaçlarına uygun olarak satın alınacak olan bu çeşitler kişinin bütçesine uygun olan seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Hem uygun fiyatlı modelleri hem de kaliteli ve çok fazla su kapsayan depoları ile daha yüksek fiyatlı modeller yer almaktadır.

Fiyat aralıkları ürünün özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Havuz duşu modelleri tasarımları ve dizaynları özel olarak yapıldığı zaman da bu doğrultuda fiyatlar değişmektedir.

Modern Yapıda Havuz Duş Sistemleri

Pek çok malzeme ile üretimi yapılan havuz sistemleri arasından paslanmaz çelik havuz duşları çok mükemmel bir çözümdür. Birçok farklı seçenekler arasından seçim yapabileceğiniz çeşitli stiller arasından, evinizin ya da bahçenizin dış mekan dekoruna uyum sağlayan, ihtiyaçlarınızı karşılayan seçenekleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Havuz sistemlerinin şık hatları ve benzersiz köşeli tasarımı, evinizin dış alanlarına Avrupa tarzı bir dokunuş katmaktadır. Kişiyi canlandırmak için sırtından aşağı akan sıcak su, eve kum, kir veya terli girmenize engel olmaktadır.

Bu bakımdan bir yüzme havuzuna sahip iseniz günlük hayatın en vazgeçilmez seçenekleri arasında yer almaktadır. Genel olarak günlük yaşamınızda açık hava aktivitelerinizde size ekstra konfor ve lüks bir yaşam katan havuz duşu, istediğiniz zaman kullanım sağlanarak, kişiyi canlandırıcı özellikte ve keyif verici olmaktadır.