Plakalı Eşanjör Çeşitleri ve Fiyatları

Ekipman ihtiyaçlarınızı 7/24 internet üzerinden sipariş vererek karşılayabilirsiniz.

gemaş plakalı eşanjör
plaklaı eşanjörler

Plakalı Eşanjör Çeşitleri ve Fiyatları

Plakalı Eşanjör, pek çok alanda kullanılan fakat çoğu kişinin bilmediği yüksek verimli, elektronik bir ünitedir. Plakalar sayesinde akışkan iki madde arasında bir birinden bağımsız ısı transferi yapma özelliğine sahiptir. Isıtma, soğutma sistemlerinde yüksek işlev gücüyle öne çıkmaktadır.

Sayısız alanda kullanılan bu eşanjör verim düşüklüğüne fırsat vermemek için belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir. Ekipman ihtiyaçlarınızı 7/24 internet üzerinden sipariş vererek karşılayabilirsiniz.

Plakalı Eşanjör Nedir?

Akışkan maddeler arasında bir birinden bağımsız olarak ısı transferi yapan sisteme plakalı eşanjör denmektedir. Isıtma, soğutma dengesi sağlamaya yardımcı olan ileri teknoloji ürünüdür. Plakalı ısı eşanjörü fiyatları işlevi söz konusu olduğunda çok düşük kalmaktadır.

Tamamen demonte olarak sahip olunabilecek ısı eşanjör sisteminizi kurulumu kolaydır. İster kendiniz değişim ve kurulum yapabilir isterseniz firma uzmanlarından destek alabilirsiniz. Günün her saatinde internet erişimi kurarak plakalı eşanjör siparişi verebilir adresinizde teslim alabilirsiniz.

Siparişlerinizi güvenli ödeme sistemiyle mctpool.com online satış mağazamızdan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Siparişleriniz en kısa sürede firma güvencesiyle adresinize ulaştırılacaktır. Uygun plakalı eşanjör fiyatları müşteri memnuniyeti ve firma güvencesiyle satışta bulunmaktadır. İki akışkan maddeyi karışmadan transfer edebilme özelliğiyle geniş kullanım alanına sahiptir. Mucizevi bir işlev olan bağımsız ısı transferi, plakalar sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir.

Seconder Devre

Isıtma primer devre ve seconder devre sistemiyle gerçekleştirilebilmektedir. Plakalı ve boru tipi eşanjörler arasında plakalı eşanjör daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Eğlence sektöründen, gıda sektörüne, endüstri alanlarından iklimlendirme seçeneklerine kadar geniş alanda kullanılmaktadır. Kullanıcıya ısı kontrolü özgürlüğü sunan , uygun fiyata yüksek konfor kazandıran bir sistemdir.

Plakalı Eşanjör Özellikleri

Kullanım alanı oldukça geniş bir sistemdir. Havuz ısıtma plakalı eşanjör kullanıcıya yüksek konfor sunmaktadır. Düşük maliyetle yüksek verim alınabilen sistemlerdir.

Havuz ısıtma da en fazla kullanılan havuz ısıtma sistemleridir. Yatırım maliyetleri çok düşüktür. Ancak havuz makina dairesine ayrı bir ısıtma kaynağından bir devre hat getirilmelidir.

Sistem primer devre ve seconder devre olmak üzere 2 ayrı hat olarak çalışır. Isıtma kaynağından gelen sıcak su hattı havuz su devresi ile plakalarda teması sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Genellikle rejim süresi 24 saat olarak hesaplanır ve havuz suyunda istenilen derecelere göre ısıtma kapasitesi belirlenir.

13 plakalı havuz eşanjörü en çok tercih edilen modeldir.

Avantajları ise;

Tamamen yerli malı olması,

Kompakt özelliğiyle alan tasarrufu sağlaması,

Conta ve plaka değişimlerinin kolaylıkla yapılabilmesi,

Demonte özelliğiyle tamamen sökülüp temizlenebilmesi,

Aracısız, üretici tarafından satışa sunularak uygun eşanjör fiyatları na bu linkten ulaşabilirsiniz.

Türkiye genelinde geniş bayilik ve servis ağı bulunması,

Firma garantisi,

İlk elden sahip olunabilmesine bağlı olarak uygun fiyata sahip olunabilmesi bulunmaktadır. Plakalı eşanjör ihtiyaçlarınızı internet erişimi sağladıktan sonra mtcpool.com online satış adresinden temin edebilirsiniz.

Ürünlerinizin en kısa zamanda firma güvencesiyle tarafınıza teslim edileceğinden emin olabilirsiniz. Contalı, plakalı kondenser, spiral eşanjör, lehimli ve kaynaklı olarak üretilmektedir. Kullanıma alanına göre de tercih edilmelidir.

Plakalı Eşanjör Kullanım Alanları

Plakalı eşanjörler, güvenli ısı transferi sağlaması ve uygun fiyatları sayesinde tercih edilmektedir. 13 plakalı havuz eşanjörü özellikleri bakımından otomotiv sektörü, endüstri alanları, gıda sektörü, kimyasal madde işleme ve uygulama alanlarında kullanılmaktadır.

Ayrıca ilaç endüstrisi, yapı ve eğlence sektörlerinde, her alana uyabilecek ergonomisi ve uygun fiyatıyla oldukça yaygın kullanım alanına sahiptir. Havuz ısıtma plakalı eşanjör sistem belirli aralıklarla temizlenerek periyodik bakımı yapılması gerekmektedir. Temizliğinde çelik veya karbon fırça kullanılmaması önemlidir.

Isı aktarım plakasına püskürtülen temizlik ürününün yumuşak fırçayla temizlenmesi gerekmektedir. Plakalı eşanjör, uzun ömürlü fakat sınırsız ömürlü değildir. Bu nedenle belirli sürelerle periyodik bakım yapılarak daha yüksek verim alınması ve ömrünün uzatılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, plakalı eşanjör, yerden ısıtma sistemleri, havuz suyu ısıtma, merkezi ısıtma, elektrik üretim tesisleri gibi sayısız alanda yüksek verimli olarak kullanılmaktadır.