Prefabrik Havuz Yapımı

Prefabrik havuz sistemleri sayesinde kısa süre içerisinde bahçe düzeninizi bozmadan geniş ve ferah bir havuza sahip olabilirsiniz.

Prefabrik Havuz Yapımı Detayları ve Maliyetleri

Yaz aylarında hem sıcak bir günün ardından hem de yorucu bir yılın ardından havuz ya da deniz insanı çok rahatlatmaktadır. Özellikle havuz başında geçirilen aile sohbetleri ve arkadaş toplantıları oldukça eğlenceli geçmektedir. Bahçeli evi olan birçok insan bahçesine hem yüzmek ve serinlemek amacı ile havuz yaptırmayı düşünmektedir. Ancak havuz yapımları hem oldukça maliyetli olmakta hem de havuz yapılacak olan yerin yeterli alt yapıya sahip olması gerekmektedir.

Havuz yapımı oldukça zorlu bir süreç olarak profesyonel bir şekilde yapılmaları gerekmektedir. Yeterli donanıma sahip olmayan kişilerin yapmış olduğu havuzlarda çatlama ve su kaçakları olabileceği gibi daha kötü bir şekilde havuz duvarlarının patlaması gibi kötü sonuçlarda ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca havuz yapımı sonrasında da yapılması gereken birçok işlem bulunmaktadır. Buda havuzun keyfi kadar cefasını da gün yüzüne çıkarmaktadır.

Havuz yapımının zorlu ve uzun bir süreç olması nedeni ile endişeye kapılmaya gerek yoktur. Prefabrik havuz sistemleri sayesinde kısa süre içerisinde bahçe düzeninizi bozmadan geniş ve ferah bir havuza sahip olabilirsiniz. MCT mühendislik olarak yıllardır havuz sistemleri ve havuz kimyasalları alanında edinmiş olduğumuz bilgi ve deneyim ile sizlere özel prefabrik havuz seçeneklerini sunmaktayız.

Havuz Yapımı

Havuz yapımı için öncelikle havuz yapmaya uygun bir alanınızın olması gerekmektedir. Sonrasında ise bu alanın havuz yapılacak şekilde uygun ölçülerde kazılması gerekmektedir. Kazım işleminden sonra ise yan duvarların kaplanması ve su sızdırmazlığı için yalıtım yapılması gerekmektedir.

Genel olarak yalıtım işleminden sonra havuzlar fayans ya da benzeri bir madde ile kaplanmaktadır. Bazı havuzlarda ise su geçirmezliği olan naylon benzeri maddeler kullanılmaktadır.

Havuz içerisinde kullanılacak olan suyun hem havuza hem de içerisine girecek olan kişilere zarar vermemesi için temizlenmesi ve uygun kimyasallar kullanılması gerekmektedir. Ayrıca havuzların kenarlarına taşan suyun tutulması için kanallar ve havuzdaki suyun devir daim işlemleri ile sürekli yenilenmesi için motor sisteminin kurulması gerekmektedir.

Havuz yapımı oldukça titiz davranılması gereken bir süreç olduğu kadar aynı zamanda zorlu da bir süreci kapsamaktadır. Havuz yapımı kadar havuz bittikten sonraki süreç de zahmetli bir süreçtir. Havuzun düzenli bakım yapılması içerisinin ve sistemlerin temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde ufak bir sızıntı bile hayatınızı zehir etmeye yetecektir.

Tüm bu zorlu süreçler nedeni ile MCT mühendislik olarak hazır havuz sistemleri sizleri tüm bu zahmetli süreçlerden kurtarmaktayız.

Hazır Havuz Sistemleri

Gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi inşaat ve havuz sistemlerinde de insanlar için oldukça kolaylıklar sunmaktadır. Hazır havuz modelleri sayesinde istediğiniz yere kısa bir süre içerisinde dilediğiniz ölçülerde havuz yaptırabilirsiniz. Hazır havuzlar diğer yapma havuzlara göre hem daha az maliyetli hem de daha az zahmetli olmaktadır.

Hazır havuz diğer bir adı ile prefabrik havuz sistemleri istenilen her yere oldukça rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Yapma havuzlara nazaran daha az maliyetli olan bu havuz prefabrik yapısı sayesinde tek parça halinde istenilen yere rahat bir biçimde kurulabilmektedir. Kendiniz havuz yaptırmak istediğinizde aylarca havuz yapımını beklemeniz gerekmektedir. Ancak prefabrik havuz ile bir kaç gün içerisinde sağlam ve kaliteli bir havuz sahibi olabilirsiniz.

Hazır Havuz Fiyatları

Hazır havuz sistemleri farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Hatta gençlik ve spor bakanlığı tarafından yüzme havuzu olarak da birçok yere hazır yüzme havuzları yapılmaktadır. Hazır havuz fiyatları sizlerden gelecek talep doğrultusunda ürüne göre değişmektedir. Hazır havuz sistemleri içerisinde yer alan setlerdeki ürünler ile havuzların boyutları fiyatları oldukça etkilemektedir.

Ancak hazır havuz sistemleri her zaman diğer havuz yapımlarına göre daha az maliyetli olmaktadır.

Prefabrik Havuz

Prefabrik havuzlar farklı şekillerde, ölçülerde ve boyutlarda olabilmektedir. Ayrıca yapımında kullanılan ürün sayesinde kısa bir süre içerisinde istenilen düzeyde bir havuz sahibi olunabilmektedir. Prefabrik havuzlarda farklı model ve farklı markalar tarafından şekillendirilen ürünler bulunmaktadır. Bu nedenle her bütçeye ve zevke göre prefabrik havuz bulmak oldukça kolay olmaktadır.

Prefabrik havuz modelleri oldukça farklı şekillerde olabilmektedir. Portatif havuz modelleri taşınabilir bir yapı sunarken zemin içerisine gömme şekillerde de yapılabilmektedir. Havuz boyutları ise özel olarak üretilmeleri nedeni ile istenilen ölçülerde yapılabilmektedir. Prefabrik havuzlar sıcak yaz günlerinde serinlemeniz ve havuz başında güzel zamanlar geçirmeniz için sizlere en büyük desteği sunmaktadır.

Prefabrik Havuz Modelleri

Prefabrik havuz olarak birçok farklı şekilde havuz çeşidi bulmak mümkündür. Portatif sadece kullanım zamanı kurulacak havuz modelleri ve çeşitleri olduğu gibi sabit havuz modelleri de bulunmaktadır. Sabit modellerde de gömme havuz çeşitleri olduğu gibi portatif zemin üzerine kurulan prefabrik havuzlar bulunabilmektedir.

MCT mühendislik olarak prefabrik havuz modelleri için geliştirmiş olduğumuz havuz araçları ile havuz kullanımını çok daha sağlıklı ve güvenli hale getirmekteyiz. Özel havuz kimyasalları, havuz dengeleyici sistemleri su ısıtma ve arıtma sistemleri deneyimli ve tecrübeli özel ekibimizce yapılmaktadır.

Portatif Havuz Setleri

Portatif havuzlar istenildiği zaman kurulma istenildiği zaman toplanarak başka bir yere kurma açısından oldukça kullanışlı bir sistem olarak görülmektedir. Bestway prefabrik havuz seçenekleri sayesinde istediğiniz ölçülerde ve derinlikte portatif bir havuz sahibi olabilirsiniz. Portatif havuz hızlı bir şekilde kurulabilir olması ve istenildiği zaman sökülebilir olması ile kullanıcıların isteklerine hizmet etmektedir. Profil bir iskelete sahip olması bu havuzların oldukça sağlam ve dayanıklı olmasına neden olmaktadır.

Portatif havuz setleri içerisinde havuzun genel iskeleti zemin brandası ve havuz içi brandası bulunmaktadır. Bu branda özel olarak geliştirilmiş bir ürün olması nedeni ile kullanıcıların havuzlarını uzun süre kullanmalarına ve gerektiği zaman sökerek kaldırmalarına imkan tanımaktadır. Portatif havuz setimiz içerisinde bir havuzda olması gereken tüm teknik donanımlar bulunmaktadır.

Portatif havuz setlerinin farklı ölçülerde olması tüm aile üyelerinin keyif ile vakit geçirmesine imkan tanımaktadır. Genel olarak portatif havuz setleri 370 x 100 cm. şeklinde ölçüsü ile gayet kullanışlı olmaktadır. Ayrıca portatif havuzlar istenildiği şekilde profesyonel yüzme havuzlarının olmadığı yerde yüzme havuzu imkanı sunarak ön plana çıkmasına neden olmaktadır.

Portatif Prefabrik Havuz Fiyatları

Zemin üzerine istenilen her yere rahat bir şekilde kurulabilir şekilde olması haricinde portatif prefabrik havuz fiyatları da ilgi çekmektedir. Normal bir havuz yaptırmanın aksine gittiğiniz her yerde kendi havuzunuzun olacak olması da ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Portatif havuzunuzu ister bağ evine ister kendi müstakil evinize hatta isterseniz terasınıza bile kurarak sıcak yaz günlerinde sevdikleriniz ile doyasıya havuz keyfi yapabilirsiniz.

Prefabrik havuzlarda kullanılan çevre malzemesine ve havuzun büyüklüğüne göre fiyatları değişmektedir. MCT mühendislik bu alanda en uygun fiyat seçenekleri ile her bütçeden insanın rahat bir şekilde havuz sahibi olmasını sağlamaktadır. İstediğiniz özelliklere göre firmamız ile iletişime geçerek size en uygun prefabrik havuz modeline sahip olabilirsiniz.

Gömme Prefabrik Havuz Modelleri

Prefabrik havuzlar sökülüp kurulabilir şekilde olabildikleri gibi sabit bir şekilde de yapılabilmektedir. Fiberglas monoblok olarak özel atölyemizde üretimini gerçekleştirdiğimiz havuzlar yapma havuzlar gibi zemin hizasında ya da zemin üzerinde olabilmektedir.

Tek bir parça haline sağlam ve su geçirmez bir üründen üretiliyor olması sağlamlık ve kullanışlılık açısından avantaj sağlamaktadır. Ayrıca diğer yapma havuzlarda olduğu gibi ek yeri olmadığı için daha uzun süre kullanım sağlamaktadır.

Prefabrik havuzların istenilen ölçülerde istenildiği gibi şekillendirilebilir olması kullanıcıların daha çok ilgisini çekmektedir. Tam gömme, yarı gömme ve zemin üstü gibi farklı seçenekleri haricinde farklı şekillerde boyutları ve özelleştirilebilir yapısı ile ister yuvarlak, ister elipsi, isterseniz de dikdörtgen yapıda bir havuz sahibi olabilirsiniz.

Tam Gömme Prefabrik Havuzlar

Tam gömme prefabrik yüzme havuzları zeminin kazılması sonucunda zemine yerleştirilerek kullanılmaktadır. Kendi üzerinde hazır olan su doldurma, boşaltma ve temizleme sistemleri sayesinde kolay bir kullanım sağlamaktadır. Bu havuzun en büyük özelliği zemin içerisine gömülmesi ile normal bir havuzdan farkının ayırt edilemeyecek durumda olmasıdır.

Gömme prefabrik havuzlar isteyenlerin istediği ölçülerde havuza sahip olmasına imkan sunmaktadır. Yapma bir havuzda aylar sürecek çalışmalar prefabrik havuz ile kısa süre içerisinde tamamlanarak kullanılmaya başlanmaktadır. Ayrıca güvenlik açısında gömme havuzlarımızın tamamında file ya da güvenlik brandası uygulanabilmektedir.

Yarı Gömme Prefabrik Havuzlar

Zemin hizasında gömülen prefabrik havuzlarda özellikle küçük çocukların güvenliği endişe yaratmaktadır. Ayrıca zemin hizasında olması birçok zaman suyun kirlenmesine ve havuza dışarıdan madde düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle yarı gömme prefabrik havuzlar kullanım kolaylığı ve güvenliği sağlaması ile ön plana çıkmaktadır.

Yarı gömme havuzlar zeminin belirli bir yüksekliğinde bulunmaktadır. Bu da çocukların ve dışarıdan yabancı maddelerin havuzun içerisine düşmesine engel olacaktır. Yarı gömme havuzlarda sizlerin isteklerine göre özel boyutlarda ve şekillerde üretilmektedir. Ayrıca bu tür havuzlara girişin kolaylaştırılması için birde merdiven eklenerek havuzun kullanımı kolaylaşmaktadır.

Zemin Üstü Prefabrik Havuzlar

Portatif yüzme havuzlarına benzer bir görünüm sunsa da sökülebilir ve taşınabilirlik konusunda istenilen özellikleri karşılamamaktadır. Zemin üstü prefabrik havuzlarda da normal havuzlarda olduğu gibi tüm kimyasal temizleme ve dengeleme sistemleri ile doldurma ve boşaltma sistemleri bulunmaktadır.

Zemin üstü havuzlar monoblok yapıda olmaları nedeni ile istenilen ölçülerde bulunabilmektedir. Ayrıca bu havuzlara girmek içinde merdiven desteği bulunmaktadır.

Prefabrik Yüzme Havuzu Fiyatları

Prefabrik yüzme havuzu fiyatları normal yüzme havuzu yapımlarına göre hem çok daha az zahmetli hem de daha kısa sürede teslim edilmesi ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca prefabrik yüzme havuzlarında kullananların rahatları ve güvenlikleri ile sağlıkları açısından her türlü tedbir alınmakta ve gerekli cihazlar kullanılmaktadır.

MCT mühendislik olarak en uygun fiyat ile güvenli ve sağlıklı prefabrik havuzları istediğiniz her yere kısa süre içerisinde kurmaktayız. Size ise sadece suyun tadını çıkarmak kalmaktadır.

Prefabrik Yüzme Havuzu Avantajları

Su her zaman için rahatlatıcı bir terapiye sahiptir. Normal bir havuz yapımında birçok ek maliyet ve istenilmeyen durumla karşılaşılabilmektedir. Ayrıca havuz yapımı esnasında uzun, yorucu ve maliyetli bir inşaat süreci de sizi beklemektedir. Oysaki prefabrik havuzda bu tarz sıkıntılı ve yorucu durumlar bulunmamaktadır.

Ekibimiz gömme havuzlarda dahi ürünü sunana kadar her türlü sorunu çözüme kavuşturmaktadır.

Prefabrik havuzlar tek parça halinde özel bir teknik ile geliştirilmektedir. Tek parça yapısı sayesinde çatlama, su sızdırma gibi sorunlu durumların yaşanmasını engellemektedir. Birçok havuz modelini aksine farklı renk ve desenler ile hatta farklı özel şekiller ile kolayca özelleştirilebilmektedir.

MCT mühendislik olarak havuz temizleme ürünleri, teknik havuz ürünleri, prefabrik ve diğer havuz modellerinde hizmet vermekteyiz. İhtiyacınıza uygun havuz çeşitleri için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.